კულტურა შემოქმედებითი ინდუსტრიები

“თბილისობა 2017″–ის განრიგი

თბილისობა 2017 7-8 ოქტომბერს გაიმართება, ქალაქის მერია გასამართ ღონისძიებათა ნუსხას აქვეყნებს:

 

7 ოქტომბერი

12:00-20:00 – თბილისთან დაძმობილებული და პარტნიორი ქალაქების პავილიონები -რიყის პარკი/ევროპის მოედანი

12:00 -18:00 – ავტოშოუ – ანტიკვარული და ახალი მანქანების გამოფენა/გაყიდვა – მეტეხის ხიდი

12:00-19:00 – საბავშვო გასართობი ღონისძიებები – ხატვა, ძერწვა, სახეზე მოხატვა, კარაოკე,მხიარული შეჯიბრებები – რიყის პარკი/ამფითეატრი

12:00-19:00 – სპორტული აქტივობები – რაგბი, ფეინთბოლი, მინდვრის ფეხბურთი, კალათბურთი, მაგიდის ჩოგბურთი, ჭადრაკი, ნარდი, შაში, ქართული ჭიდაობა, შავფაროსნების და პარკურის შოუ – რიყის პარკი

12:00-19:00 – საბავშვო გასართობი აქტივობები – პატარა პრინცის მოგზაურობა, ხატვის კუთხე,

საბავშვო არქეოლოგია, საბავშვო კულინარია, ვიქტორინა ბავშვებისთვის – “ახალი ტფილისი”

12:00-19:00 – ფრანების ფესტივალი – სხვადასხვა ზომისა და ფორმის ფრანების გამოფენა, მასტერკლასები ბავშვებისთვის- რიყის პარკი

12:00-22:00 – ღვინის ფესტივალი – სხვადასხვა სახეობის ქართული ღვინის დეგუსტაცია, გამოფენა-გაყიდვა – რიყის პარკი

12:00-22:00 – შემოდგომის ნობათი – სასოფლო-სამეურნეო ქართული პროდუქციისა და ნუგბარის დეგუსტაცია, გამოფენა-გაყიდვა – რიყის პარკი

12:00-22:00 – კულინარიის ფესტივალი – ქართული და სხვადასხვა ქვეყნის სამზარეულო – რიყის პარკი/ბუდა ბარის ტერასა

12:00 – 20:00 – მექანიკური სიზმარი – კოსტიუმირებული მსვლელობა/პერფორმანსი მსახიობებისა და მუსიკოსების მონაწილეობით – “ახალი ტფილისი”

12:00-21:00 – ქართული მარკების ექსპოზიცია -“ახალი ტფილისი”

12:00-22:00 – საკონდიტრო ფესტივალი – საკონდიტრო ნაწარმის გამოფენა-გაყიდვა, ცნობილი შეფ-მზარეულების პერფომანსი – “ახალი ტფილისი”

11:00-19:00 – “თბილისური სახელოსნოები” – საქართველოს ხალხური და გამოყენებითი ხელოვნების სახელმწიფო მუზეუმის გამოფენა – ილიას ბაღი

13:00 -13:45 – ბელორუსიის ხალხური, სამეჯლისო ცეკვისა და ვოკალური ანსამბლების წარმოდგენა -რიყის პარკი

14:00-19:00 დღის კონცერტები, რიყის პარკი/ევროპის მოედანი:

14:00 – თეა დარჩია ქართული ცეკვის მასტერკლასით.

15:30 – შერეული ქორეოგრაფიული შოუ პროგრამა: მსოფლიო ხალხთა და სამეჯლისო ცეკვები, 3 ინკლუზიური ნომერი და ცეკვები მიუზიკლებიდან. შერეული პროგრამა შედგება 15 ნომრისგან, Elene.B-ის, ვერკა ჯაჯანიძისა და გიორგი სუთიძის, ასევე, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე 3 ადამიანის მონაწილეობით 18:00-19:00 – “მილონგა” (ტანგოს საღამო)

16:00-17:00- “თბილისზე მზრუნველის” დაჯილდოების ცერემონიალი – მოსწავლე ახალგაზრდობის სასახლე 18:00-19:00 – კონცერტი – ჯგუფი “სვანსიხი” – “ახალი ტფილისი”

19:00 – 23:00 – ელექტრონული მუსიკა – DJ Sumo; DJ Third soul – “ახალი ტფილისი”

20:00-20:30- გიორგი ალექსიძის სახელობის კამერული დასი თბილისის თანამედროვე ბალეტის და რუსუდან მეიფარიანის ანსამბლის ერთობლივი წარმოდგენა – “ახალი ტფილისი”

20:30-21:50 – “თბილისური ეზო ” – “აქ ემღერება გულს” – ლიზა ბაგრატიონი – რომის ქუჩა N4

20:00-21:00 – თბილისის მერიის საკონცერტო ორკესტრი „ბიგ-ბენდი“ – რიყის პარკი/ევროპის მოედანი

 

8 ოქტომბერი

12:00-20:00 – თბილისთან დაძმობილებული და პარტნიორი ქალაქების პავილიონები – რიყის პარკი/ევროპის მოედანი

12:00 -18:00 – ავტოშოუ – სპორტული ავტომობილების გამოფენა, საგზაო უსაფრთხოება – მეტეხის ხიდი

12:00-19:00 – საბავშვო გასართობი ღონისძიებები -ხატვა, ძერწვა, სახეზე მოხატვა, კარაოკე,მხიარული შეჯიბრებები – რიყის პარკი/ამფითეატრი

12:00-19:00 -სპორტული აქტივობები – რაგბი, ფეინთბოლი, მინდვრის ფეხბურთი, კალათბურთი, მაგიდის ჩოგბურთი, ჭადრაკი, ნარდი, შაში, ქართული ჭიდაობა, შავფაროსნების და პარკურის შოუ -რიყის პარკი

12:00-19:00 – საბავშვო გასართობი აქტივობები – პატარა პრინცის მოგზაურობა, ხატვის კუთხე, საბავშვო არქეოლოგია, საბავშვო კულინარია, ვიქტორინა ბავშვებისთვის – “ახალი ტფილისი”

12:00-19:00 – ფრანების ფესტივალი – სხვადასხვა ზომისა და ფორმის ფრანების გამოფენა, მასტერკლასები ბავშვებისთვის – რიყის პარკი

12:00-22:00 – ღვინის ფესტივალი – სხვადასხვა სახეობის ქართული ღვინის დეგუსტაცია, გამოფენა-გაყიდვა – რიყის პარკი

12:00-22:00 – შემოდგომის ნობათი – სასოფლო-სამეურნეო ქართული პროდუქციისა და ნუგბარის დეგუსტაცია, გამოფენა-გაყიდვა – რიყის პარკი

12:00-22:00 – კულინარიის ფესტივალი – ქართული და სხვადასხვა ქვეყნის სამზარეულო – რიყის პარკი/ბუდა ბარის ტერასა

12:00-21:00 – მექანიკური სიზმარი – კოსტიუმირებული მსვლელობა/პერფორმანსი მსახიობებისა და მუსიკოსების მონაწილეობით – “ახალი ტფილისი”

12:00-21:00 – ქართული მარკების ექსპოზიცია – “ახალი ტფილისი”

12:00-22:00 – საკონდიტრო ფესტივალი – საკონდიტრო ნაწარმის გამოფენა-გაყიდვა, ცნობილი შეფ-მზარეულების პერფომანსი – “ახალი ტფილისი”

11:00-18:00 – ხილის ფესტივალი – წარმოდგენილი იქნება ხილის ელემენტებით დამზადებული გვირგვინები, ხილის დეკორაციები, ყვავილები. სხვადასხვა კომპანიები წარადგენენ: ხილის კოქტეილებს, წვენებს, მურაბებს და ა.შ. – სიონის ქუჩა

11:00-18:00 – ყვავილების გამოფენა – მცენარეების, ყვავილების თაიგულების, თანამედროვე ავტორების მიერ შექმნილი ხელნაკეთი ნივთების და ნახატების გამოფენა – გაყიდვა – ილიას ბაღი

13:00-14:00 – საქართველოს შეიარაღებული ძალების შტაბის ორკესტრისა და გერმანიის სახმელეთო ჯარების მუსიკალური კორპუსის ორკესტრის ერთობლივი კონცერტი – რიყის პარკი/ევროპის მოედანი

14:00-19:00 – დღის კონცერტები – რიყის პარკი/ევროპის მოედანი:

14:00 – 14:00 – თეა დარჩია ქართული ცეკვის მასტერკლასით

15:30 – შერეული ქორეოგრაფიული შოუ პროგრამა: მსოფლიო ხალხთა და სამეჯლისო ცეკვები, 3 ინკლუზიური ნომერი და ცეკვები მუზიკლებიდან. შერეული პროგრამა შედგება 15 ნომრისგან, Elene.B-ის, ვერკა ჯაჯანიძისა და გიორგი სუთიძის, ასევე შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე 3 ადამიანის მონაწილეობით

18:00-19:00 – “მილონგა” (ტანგოს საღამო)

18:00-20:00 – კონცერტი – ჯგუფი “გუფი ლენდი” – “ახალი ტფილისი”

20:00-20:30 – გიორგი ალექსიძის სახელობის კამერული დასი თბილისის თანამედროვე ბალეტის და რუსუდან მეიფარიანის ანსამბლის ერთობლივი წარმოდგენა – “ახალი ტფილისი”

20:00 – 23:00 – ელექტრონული მუსიკა -DJ Ericsson – “ახალი ტფილისი”

20:30-22:00 – “თბილისის საპატიო მოქალაქეების” დაჯილდოება და საზეიმო კონცერტი – თბილისის საპატიო მოქალაქეების დაჯილდოება, ქალაქური ჟანრის მუსიკა, ამონარიდები მუსიკალური ფილმებიდან და სპექტაკლებიდან – ლეღვთახევი

კომენტარები

კომენტარი