შემოქმედებითი ინდუსტრიები

„კულტურის ხელშეწყობის პროგრამის” კონკურსებში 2019 წელს გამარჯვებული პროექტები

ქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 22 თებერვლის N205 ბრძანებით გამოცხადებულ კონკურსში

„ქართული პროფესიული მუსიკალური ხელოვნების განვითარების ხელშეწყობა”

გამარჯვებული პროექტები

  1. საქართველოს ბავშვთა და ახალგაზრდული საგუნდო კოლექტივების V ეროვნული კონკურსი. ა(ა)იპ საქართველოს საგუნდო საზოგადოება;
  2. კამერული მუსიკის საერთაშორისო ფესტივალი – “სალხინოს სასახლის კამერატა.”შპს “კრეარტივი”;
  3. “თბილისის კლასიკური გიტარის შემსრულებელთა VII საერთაშორისო კონკურსი”. კავშირი “აბლი-ბაბლი”.
  4. “მარინე იაშვილის სახელობის სიმებიან საკრავთა საერთაშორისო კონკურსი”. ააიპ “საქართველოს მუსიკოსთა გაერთიანება”.
  5. “თენგიზ ამირეჯიბის სახელობის საერთაშორისო ფესტივალი-კონკურსი. შპს “კლასიკური მუსიკის განვითარების ფონდი”. 
  6. ფესტივალი “თბილისი 2019 – თანამედროვე მუსიკის საღამოები”. ააიპ ფესტივალი “თბილისი, თანამედროვე მუსიკის საღამოები”.

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 22 თებერვლის N206 ბრძანებით გამოცხადებულ კონკურსში

„საქართველოს პროფესიული თეატრების შემოქმედებითი საქმიანობის ხელშეწყობა“

გამარჯვებული პროექტები

  1. სპექტაკლი „ოდისეა“ – ა(ა)იპ „პროექცია“;  
  1. სპექტაკლი „ფოლადი“ – ა(ა)იპ გ. ლორთქიფანიძის სახ. რუსთავის მუნიციპალური თეატრი;
  2. მონაწილეობა შანხაის საერთაშორისო ფესტივალში – სსიპ თბილისის კოტე მარჯანიშვილის სახ. პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი;
  3. სპექტაკლი „საწოლში მირასთან“ – ა(ა)იპ თეატრი ათონელზე;
  4. სპექტაკლი „სულხან-საბა“ სსიპ ჩრდილების პროფესიული სახელმწიფო თეატრი „აფხაზეთი“;  
  5. სპექტაკლი „ციურ ბადეთა კუნძულზე“ – სსიპ სოხუმის კ. გამსახურდიას სახ. პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი;
  6. „მონაწილეობა ლვოვის საერთაშორისო ფესტივალში „ოქროს ლომი“ – სსიპ თბილისის ალ. გრიბოედოვის რუსული პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი;  
  7. სპექტაკლი „განკიცხულნი“ – სსიპ ჭიათურის აკ. წერეთლის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი;
  8. „ოზურგთის თეატრის საგასტროლო-საფესტივალო ტურნე“ – სსიპ ოზურგეთის ალ. წუწუნავას სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი;
  9. „თბილისის თოჯინების თეატრის განვითარება და ხელშეწყობა“ – სსიპ თბილისის გ. მიქელაძის სახელობის თოჯინების პროფესიული სახელმწიფო თეატრი;
  10. „მოზარდ მაყურებელთა თეატრი შექსპირის ფესტივალზე“ – სსიპ თბილისის ნ. დუმბაძის სახელობის  მოზარდ მაყურებელთა პროფესიული სახელმწიფო თეატრი;

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 22 თებერვლის N207  ბრძანებით გამოცხადებულ კონკურსში

„რეგიონებში სახელოვნებო კონკურსებისა დაფესტივალების ხელშეწყობა“

გამარჯვებული პროექტები

1. ქართული სიმღერის კონკურს-ფესტივალი “სხვა საქართველო სად არის” – ა(ა)იპ დემოსი

2. ფუნჯი და კალამი-მომავლის მეგზურნი – შპს სამი სავარძელი ხელოვანთათვის

3. აბაშის საერთაშორისო საყმაწვილო კინოფესტივალი – ა(ა)იპ ასოციაცია სინერამა

4. საქართველოს სამუსიკო სკოლების მოსწავლეთა VIII რეგიონალური კონკურსი – ა(ა)იპ საქართველოს შემოქმედებითი კავშირი საქართველოს მუსიკალური საზოგადოება

5.  სწავლება-კონკურსი “უკეთესი მომავლისათვის”  – ა(ა)იპ ოტია იოსელიანის საზოგადოება  

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 22 თებერვლის N208  ბრძანებით გამოცხადებულ კონკურსში

„უსაზღვრო შესაძლებლობები“

გამარჯვებული პროექტები

  1. ,,მიუზიკლი ,,სამგროშიანი ოპერა” უსაზღვრო შესაძლებლობებისთვის”  –  ,,ა(ა)იპ ,,ახალგაზრდობა სოციალური თანასწორობისათვის”   
  2.  ,,ჟესტური სამყარო”      –  ა(ა)იპ ,,საქართველოს ყრუთა კავშირი”
  3. ,,სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების ნამუშევრების გამოფენა და ფოლკლორული კონცერტი”  – ა(ა)იპ ,,მშობლების თანადგომა”
  4. ,,ჩვენ შეგვიძლია”- ა(ა)იპ ,,საქველმოქმედო ასოციაცია გურია”
  5. ,,მსოფლიო ხალხთა პოპულარული მელოდიები პარაორკესტრის შესრულებით”     –  ა(ა)იპ ,,მშობელთა ხიდი”
  6. ,,შემოქმედებითი უნარების მქონე უსინათლოთა ინტეგრირების ხელშემწყობის პროექტი”  –  ა(ა)იპ ,,საქართველოს უსინათლოთა კავშირის კულტურის, განათლებისა და სპორტის ცენტრი”;

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 22 თებერვლის N209 ბრძანებით გამოცხადებული კონკურსის

„ხელოვნება გამყოფი ხაზების გარეშე“

გამარჯვებული პროექტი

  1. ,,სახელოვნებო სკოლები დევნილთა დასახლებებში“ –  ა(ა)იპ-ის  ,,საქველმოქმედო ფონდი ხელოვანები თანადგომისთვის“

საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის 2019 წლის 4 მარტის N240 ბრძანებით გამოცხადებული  კონკურსში

“კულტურული მარშუტების განვითარების ხელშეწყობა”

გამარჯვებული პროექტები

1.”დასავლეთ საქართველოს ცნობილი და უცნობი კულტურული მარშრუტები” –  ააიპ “ქრიეთივ სპარკ”

2.”მოდერნის სტილის არქიტექტურული მემკვიდრეობის კვლევა საქართველოში -გამოვლენა, აღრიცხა და შესწავლა” – ააიპ “საქართველოს ევროპული კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის კავშირი”

3.”უძველესი ცივილიზაციების კვალდაკვალ” – ააიპ “ახალგაზრდა ხელოვანთა ცენტრი”

4.”მივალ გურიაში მარა” – ააიპ “განათლებისა და თანასწორობის ცენტრი”

კომენტარები

კომენტარი