კინო

2018 წლის Emmy-ის დაჯილდოების ნომინანტების სია

დღეს ცნობილი გახდა 2018 წლის რიგით Emmy-ის 70-ე დაჯილდოების ნომინანტების სია.

შეგახსენებთ, რომ წელს დაჯილდოება 17 წექტემბერს გაიმართება და მას NBC პირდაპირ ეთერში გააშუქებს. წამყვანები კი კოლინ ჯოსტი და მაიკლ ჩე იქნებიან.

  • სამეფო კარის თამაშები, Saturday Night Live და Westworld ლიდერობენ ნომინაციებში. სწორედ ესენია დაჯილდოების უმთავრესი სიუჟეტები.

ნომინაცია – საუკეთესო კომედია

ნომინაცია – საუკეთესო დრამა

ნომინაცია – საუკეთესო მინი-სერიალი

ნომინაცია – საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი, კომედია

ნომინაცია – საუკეთესო ქალი მსახიობი, დრამა

ნომინაცია – საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი, დრამა

ნომინაცია – საუკეთესო ქალი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში, დრამა

ნომინაცია – საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში, დრამა

  • Nikolaj Coster-Waldau, “Game of Thrones”
  • Peter Dinklage, “Game of Thrones”
  • Joseph Fiennes, “The Handmaid’s Tale”
  • David Harbour, “Stranger Things”
  • Mandy Patinkin, “Homeland”
  • Matt Smith, “The Crown”

ნომინაცია – საუკეთესო ქალი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში, კომედია

  • Zazie Beetz, “Atlanta”
  • Aidy Bryant, “Saturday Night Live”
  • Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Betty Gilpin, “GLOW”
  • Leslie Jones, “Saturday Night Live”
  • Kate McKinnon, “Saturday Night Live”
  • Laurie Metcalf, “Roseanne”
  • Megan Mullally, “Will & Grace”

ნომინაცია – საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში, კომედია

  • Louie Anderson, “Baskets”
  • Alec Baldwin, “Saturday Night Live”
  • Tituss Burgess, “Unbreakable Kimmy Schmidt”
  • Brian Tyree Henry, “Atlanta”
  • Tony Shalhoub, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Kenan Thompson, “Saturday Night Live”
  • Henry Winkler, “Barry”

ნომინაცია – საუკეთესო ქალი მსახიობი, მინი-სერიალი ან სატელევიზიო ფილმი

  • Jessica Biel, “The Sinner”
  • Laura Dern, “The Tale”
  • Michelle Dockery, “Godless”
  • Edie Falco, “Law & Order True Crime: The Menendez Murders”
  • Regina King, “Seven Seconds
  • Sarah Paulson, “American Horror Story: Cult”

ნომინაცია – საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი, მინი-სერიალი ან სატელევიზიო ფილმი

  • Antonio Banderas, “Genius: Picasso”
  • Darren Criss, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
  • Benedict Cumberbatch, “Patrick Melrose”
  • Jeff Daniels, “The Looming Tower”
  • John Legend, “Jesus Christ Superstar Live in Concert”
  • Jesse Plemons, “Black Mirror: USS Callister”

ნომინაცია – საუკეთესო ქალი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში, მინი-სერიალი ან სატელევიზიო ფილმი

  • Sara Bareilles, “Jesus Christ Superstar Live in Concert
  • Penélope Cruz, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
  • Judith Light, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
  • Adina Porter, “American Horror Story: Cult”
  • Merritt Wever, “Godless”
  • Letitia Wright, “Black Mirror: Black Museum”

ნომინაცია – საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში, მინი-სერიალი ან სატელევიზიო ფილმი

  • Jeff Daniels, “Godless”
  • Brandon Victor Dixon, “Jesus Christ Superstar Live in Concert”
  • John Leguizamo, “Waco”
  • Ricky Martin, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
  • Edgar Ramirez, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
  • Michael Stuhlbarg, “The Looming Tower”
  • Finn Wittrock, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

ნომინაცია – სატელევიზიო ფილმი

ნომინაცია – სერიების ესკიზების ნაირსახეობა

ნომინაცია – დიალოგების სცენების ნაირსახეობა

  • “The Daily Show With Trevor Noah” (Comedy Central)
  • “Full Frontal With Samantha Bee” (TBS)
  • “Jimmy Kimmel Live” (ABC)
  • “Last Week Tonight With John Oliver”(HBO)
  • “The Late Late Show With James Corden” (CBS)
  • “The Late Show With Stephen Colbert” (CBS)

ნომინაცია – რეალური კონკურენციის პროგრამა

  • “The Amazing Race” (CBS)
  • “American Ninja Warrior” (NBC)
  • “Project Runway” (Lifetime)
  • “RuPaul’s Drag Race” (VH1)
  • “Top Chef” (Bravo)
  • “The Voice” (NBC)

ნომინაცია – რეალური მასპინძელი

  • W. Kamau Bell, “United Shades Of America With W. Kamau Bell”
  • Ellen DeGeneres, “Ellen’s Game Of Games”
  • Heidi Klum & Tim Gunn, “Project Runway”
  • Jane Lynch, “Hollywood Game Night”
  • RuPaul, “RuPaul’s Drag Race”

ნომინაცია – სტრუქტურიზებული რეალური პროგრამა

  • “Antiques Roadshow” (PBS)
  • “Fixer Upper” (HGTV)
  • “Lip Sync Battle” (Paramount Network)
  • “Queer Eye” (Netflix)
  • “Shark Tank” (ABC)
  • “Who Do You Think You Are?” (TLC)

ნომინაცია – არასტრუქტურიზებული რეალური პროგრამა

  • Born This Way (A&E)
  • Deadliest Catch (Discovery Channel)
  • Intervention (A&E)
  • Naked And Afraid (Discovery Channel)
  • RuPaul’s Drag Race: Untucked (VH1)
  • United Shades Of America With W. Kamau Bell (CNN)

ნომინაცია – სტუმარი მსახიობი ქალი, დრამა

  • Diana Rigg, “Game of Thrones”
  • Viola Davis, “Scandal”
  • Kelly Jenrette, “The Handmaid’s Tale”
  • Cherry Jones, “The Handmaid’s Tale”
  • Cicely Tyson, “How To Get Away With Murder”
  • Samira Wiley, “The Handmaid’s Tale”

ნომინაცია – სტუმარი მსახიობი მამაკაცი, დრამა

  • F. Murray Abraham, “Homeland”
  • Cameron Britton, Mindhunter”
  • Ron Cephas Jones, “This Is Us”
  • Matthew Goode, “The Crown”
  • Gerald McRaney, “This Is Us”
  • Jimmi Simpson, “Westworld”

ნომინაცია – სტუმარი მსახიობი ქალი, კომედია

  • Tina Fey, “Saturday Night Live”
  • Tiffany Haddish, “Saturday Night Live”
  • Jane Lynch, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Maya Rudolph, “The Good Place”
  • Molly Shannon, “Will & Grace”
  • Wanda Sykes, “black-ish”

ნომინაცია – სტუმარი მსახიობი მამაკაცი, კომედია

  • Sterling K. Brown, “Brooklyn Nine-Nine”
  • Bryan Cranston, “Curb Your Enthusiasm”
  • Donald Glover, “Saturday Night Live”
  • Bill Hader, “Saturday Night Live”
  • Lin-Manuel Miranda, “Curb Your Enthusiasm”
  • Katt Williams, “Atlanta”

ნომინაცია – დოკუმენტური სერიალი

  • “American Masters” (PBS)
  • “Blue Planet II” (BBC America)
  • “The Defiant Ones” (HBO)
  • “The Fourth Estate” (Showtime)
  • “Wild Wild Country” (Netflix)

ნომინაცია – ანიმაციური პროგრამა

  • “Baymax Returns: Big Hero 6: The Series” (Disney XD)
  • “Bob’s Burgers” (FOX)
  • “Rick And Morty” (Adult Swim)
  • “South Park” (Comedy Central)
  • “The Simpsons” (FOX)

ნომინაცია – კომედიური სერიალის წერა

  • Alec Berg, “Silicon Valley” (“Fifty-One Percent”)
  • Alec Berg and Bill Hader, “Barry” (“Chapter One: Make Your Mark”)
  • Donald Glover, “Atlanta” (“Alligator Man”)
  • Stefani Robinson, “Atlanta” (“Barbershop”)
  • Liz Sarnoff, “Barry” (“Chapter Seven: Loud, Fast And Keep Going”)
  • Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel” (“Pilot”)

ნომინაცია – დრამას წერა

  • David Benioff & D.B. Weiss, “Game Of Thrones” (“The Dragon And The Wolf”)
  • The Duffer Brothers, “Stranger Things” (“Chapter Nine: The Gate”)
  • Joel Fields & Joe Weisberg, “The Americans” (“Start”)
  • Peter Morgan, “The Crown” (“Mystery Man”)
  • Bruce Miller, “The Handmaid’s Tale” (“June”)
  • Phoebe Waller-Bridge, “Killing Eve” (“Nice Face”)

ნომინაცია – მინი-სერიალის, ფილმის ან დრამას წერა

  • William Bridges & Charlie Brooker, “Black Mirror: USS Callister”
  • Scott Frank, “Godless”
  • David Lynch & Mark Frost, “Twin Peaks”
  • Kevin McManus & Matthew McManus, “American Vandal” (“Clean Up”)
  • David Nicholls, “Patrick Melrose”
  • Tom Rob Smith, “The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story” (“House By The Lake”)

ნომინაცია – კომედიური სერიალის დირექტორი

  • Donald Glover, “Atlanta” (“FUBU”)
  • Bill Hader, “Barry” (“Chapter One: Make Your Mark”)
  • Hiro Murai, “Atlanta” (“Teddy Perkins”)
  • Mike Judge, “Silicon Valley” (“Initial Coin Offering”)
  • Jesse Peretz, “GLOW” (“Pilot”)
  • Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel” (“Pilot”)

ნომინაცია – დრამას დირექტორი

  • Jason Bateman, “Ozark” (“The Toll”)
  • Stephen Daldry, “The Crown” (“Paterfamilias”)
  • The Duffer Brothers, “Stranger Things” (“Chapter Nine: The Gate”)
  • Jeremy Podeswa, “Game Of Thrones” (“The Dragon And The Wolf”)
  • Daniel Sackheim, “Ozark” (“Tonight We Improvise”)
  • Kari Skogland, “The Handmaid’s Tale” (“After”)
  • Alan Taylor, “Game Of Thrones” (“Beyond The Wall”)

ნომინაცია – მინი-სერიალის დირექტორი

  • Edward Berger, “Patrick Melrose”
  • Scott Frank, “Godless”
  • David Leveaux & Alex Rudzinski, “Jesus Christ Superstar Live In Concert”
  • Barry Levinson, “Paterno”
  • David Lynch, “Twin Peaks”
  • Ryan Murphy, “The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story” (“The Man Who Would Be Vogue”)
  • Craig Zisk, “The Looming Tower” (“9/11”)

ნომინაცია – სერიალის ნაირსახეობის დირექტორი

  • Andre Allen, “Full Frontal With Samantha Bee” (“Episode 2061”)
  • Carrie Brownstein, “Portlandia” (“Riot Spray”)
  • Jim Hoskinson, “The Late Show With Stephen Colbert” (“Episode 438”)
  • Don Roy King, “Saturday Night Live” (“Host: Donald Glover”)
  • Tim Mancinelli, “The Late Late Show With James Corden” (“Episode 0416”)
  • Paul Pennolino, “Last Week Tonight With John Oliver” (“Episode 421”)

კომენტარები

კომენტარი