შემოქმედებითი ინდუსტრიები

ოსკარის გამარჯვებულთა სრული ჩამონათვალი

არტნიუსი გთავაზობთ სიას, სადაც ამერიკის კინოაკადემიის უმაღლესი ჯილდოს გამარჯვებულებია ჩამოთვლილი:

საუკეთესო ფილმი

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water (გამარჯვებული)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი კაცი
გარი ოლდმანი, Darkest Hour (გამარჯვებული)

ტიმოთი შალამე, Call Me by Your Name

დენზელ ვოშინგტონი, Roman J. Israel, Esq.

დენიელ კალუია, Get Out

დენიელ დეი-ლუისი, Phantom Thread

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი
ფრენსის მაკდორმანდი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri (გამარჯვებული)

სირშა რონანი, Lady Bird

სალი ჰოუკინსი, The Shape of Water

მარგო რობი, I, Tonya

მერილ სტრიპი, The Post

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი კაცი
სემ როკველი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri (გამარჯვებული)

უილიამ დეფო, The Florida Project

ვუდი ჰარელსონი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri

რიჩარდ ჯენკინსი, The Shape of Water

კრისტოფერ პლამერი, All the Money in the World

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი
ელისონ ჯენი, I, Tonya (გამარჯვებული)

ლორი მეტკლაფი, Lady Bird

ლესლი მენვილი, Phantom Thread

მერი ჯეი ბლიჯი, Mudbound

ოქტავია სპენსერი, The Shape of Water

საუკეთესო რეჟისორი
გილერმო დელ ტორო, The Shape of Water (გამარჯვებული)

პოლ ტომას ანდერსონი, Phantom Thread

ჯორდან პილი, Get Out

კრისტოფერ ნოლანი, Dunkirk

გრეტა გერვიგი, Lady Bird

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი
The Big Sick

Get Out (გამარჯვებული)

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი
Call Me by Your Name (გამარჯვებული)

The Disaster Artist

Logan

Molly’s Game

Mudbound

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი
A Fantastic Woman (ჩილე) (გამარჯვებული)
The Insult (ლიბანი)
Loveless (რუსეთი)
Body and Soul (უნგრეთი)
The Square (შვედეთი)
საუკეთესო ანიმაციური ფილმი
The Boss Baby

The Breadwinner

Coco (გამარჯვებული)

Ferdinand

Loving Vincent

საუკეთესო მუსიკა ფილმისთვის
Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water (გამარჯვებული)

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

საუკეთესო სიმღერა ფილმისთვის
Mighty River – Mudbound
Mystery of Love – Call Me by Your Name
Remember Me – Coco (გამარჯვებული)
Stand Up for Something – Marshall
This Is Me – The Greatest Showman
საუკეთესო მხატვრობა
Beauty and the Beast

Blade Runner: 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water (გამარჯვებული)

კოსტიუმების საუკეთესო დიზაინი
Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread (გამარჯვებული)

The Shape of Water

Victoria & Abdul

საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა
Darkest Hour (გამარჯვებული)

Wonder

Victoria & Abdul

საუკეთესო ოპერატორული ნამუშევარი
Blade Runner: 2049 (გამარჯვებული)

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

საუკეთესო მონტაჟი
Baby Driver

Dunkirk (გამარჯვებული)

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

ხმის საუკეთესო მონტაჟი
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk (გამარჯვებული)
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
ხმის საუკეთესო მიქსინგი
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk (გამარჯვებული)
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები
Blade Runner 2049 (გამრჯვებული)

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი
Abacus: Small Enough to Jail
Faces/Places
Icarus (გამარჯვებული)
Last Men in Aleppo
Strong Island
საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი
Edith and Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405 (გამარჯვებული)
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop
საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ფილმი
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child (გამარჯვებული)
Watu Wote: All of Us
საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი
Dear Basketball (გამარჯვებული)
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

კომენტარები

კომენტარი