კულტურა

„თბილისობა 2018“ – პროგრამა

თბილისობა 2018 6 და 7 ოქტომბერს გაიმართება. ღონისძიებები დაგეგმილია დედაენის ბაღში, რიყის პარკში, პირველი რესპუბლიკის მოედანზე, ევროპის მოედანსა და ლეღვთახევში.

6 ოქტომბერი

რიყის პარკი

გასტრონომიული ფესტივალი12:00 – 20:00

ყვავილების ფესტივალი შემოდგომისდღესასწაული– 13:00 – 20:00  

საბავშვო გასართობი პროგრამა 11:00 – 19:00

ცოცხალი მუსიკა -14:00  – 18:00  

რარიტეტული მანქანების გამოფენა – 12:00 – 18:00

ლეღვთახევი

მხატვრების, ფოტოხელოვანების დასამხატვრო აკადემიის სტუდენტებისნამუშევრების გამოფენაგაყიდვა 13:00 – 17:00

საავტორო ხელნაკეთი  ნამუშევრებისგამოფენა-გაყიდვა13:00 – 17:00

ქართული ფილმის გმირებისკოსტიუმირებული პერფორმანსი  14:00-17:00

პანტომიმის სახელმწიფო თეატრის შოუცოცხალი ქანდაკებები14:00 – 17:00

პროექტი გვიდირიჟორე“ – 15:00 -17:00 ცოცხალიმუსიკაბენდი killages18:00 – 19:00

გიორგი ალექსიძის სახელობის თბილისისთანამედროვე ბალეტის დასის  წარმოდგენამეტრონომი20:00 21:00

დედაენის ბაღი 12:00 – 18:00 სპორტული დაგასართობი ღონისძიებები

ტურნირი ქართულ ჭიდაობაშითბილისისფალავნის გათამაშება

ტურნირები ნარდში

მხატვრული ტანვარჯიშისაჩვენებელიგამოსვლა;

აკრობატიკასაჩვენებელი გამოსვლა;

შავფაროსნების შოუ და ანსამბლიჩვენებურები

ბატუტისაჩვენებელი გამოსვლა;

ბოჩა (შშმ პირებისთვის)

ტურნირი მინი გოლფში

შეჯიბრი მკლავჭიდში

მაგიდის ჩოგბურთი

ძალოსნობასაჩვენებელი გამოსვლა

ევროპის მოედანი

მიუზიკლი – „თბილისური ვოდევილი“ – პრემიერა– 20:00

7 ოქტომბერი

რიყის პარკი

გასტრონომიული ფესტივალი12:00 – 20:00

ყვავილების ფესტივალი შემოდგომისდღესასწაული– 13:00 –20:00  

საბავშვო გასართობი პროგრამა 11:00 – 19:00

საცირკო წარმოდგენაჯამბაზები საზღვრებგარეშე 14:0015:00  

ცოცხალი მუსიკა -14:00   18:00  

რარიტეტული მანქანების გამოფენა – 12:00 – 18:00

ბარათაშვილის ქუჩა

კომპოზიტორ რევაზ ლაღიძის ბიუსტის გახსნა დაანსამბლქართული ხმების კონცერტი – 14:00

ლეღვთახევი

მხატვრების, ფოტო ხელოვანების დასამხატვრო აკადემიის სტუდენტებისნამუშევრების გამოფენა-გაყიდვა 13:00 – 17:00

საავტორო ხელნაკეთი ნამუშევრების გამოფენაგაყიდვა13:00 – 17:00

ქართული ფილმის გმირებისკოსტიუმირებული პერფორმანსი14:00 -17:00

პანტომიმის სახელმწიფო თეატრის შოუცოცხალი ქანდაკებები14:00 – 17:00

ცოცხალი მუსიკა დაუვიწყარი კონცერტილევან ცხადაძე და გერმანელი სტუმრებიპროექტით –  „მექი დანა და მისი მეგობრები“ – 16:00 – 18:00

ყველაზე მოთხოვნადი პროექტიგვიდირიჟორე“ – 19:00 – 21:00

გიორგი ალექსიძის სახელობის თბილისისთანამედროვე ბალეტის დასის  წარმოდგენამეტრონომი“ – 21:00 – 22:00

დედაენის ბაღი 12:00 – 18:00 სპორტული დაგასართობი ღონისძიებები

ტურნირი ქართულ ჭიდაობაშითბილისისფალავნის გათამაშება

ტურნირები ნარდში

მხატვრული ტანვარჯიშისაჩვენებელიგამოსვლა;

აკრობატიკასაჩვენებელი გამოსვლა;

შავფაროსნების შოუ და ანსამბლიჩვენებურები

ბატუტისაჩვენებელი გამოსვლა;

ბოჩა (შშმ პირებისთვის)

ტურნირი მინი გოლფში

შეჯიბრი მკლავჭიდში

მაგიდის ჩოგბურთი  

ძალოსნობასაჩვენებელი გამოსვლა

კარატესაჩვენებელი თამაშები

პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის მოედანი

საპატიო თბილისელის დაჯილდოება  და გალაკონცერტი – „ჩემო თბილის ქალაქო“ – რევაზლაღიძე – 19:30

კომენტარები

კომენტარი